Leírás
Jelenleg két sáv halad felfele a Törökvész út irányában, amely a jelenlegi forgalmi viszonyok mellett nem indokolt. A külső sáv felhasználásával biztonságos kerékpársáv, parkolóhelyek jelölhetőek ki. Biztonságosabb és használható járda jön létre illetve akár a zöldfelület is növelhető, mindez minimális ráfordítással.
Miért jó, ha megvalósul az ötleted?
Élhetőbb utca: a környéken lakók és kirándulók számára vonzóbb lesz a gyalogos közlekedés, például nyugodtabban csodálhatják az utca János hegyre néző csodás panorámáját.
Akadálymentesítés a járdán (babakocsi, kerekesszék): az új parkolóhelyekkel megszűnik a járdán parkolás, a gyalogosforgalom eltávolodik a nagy sebességű átmenő autós forgalomtól, sétálhatóvá téve a Kapy utca mindkét oldalát.
Folytonos kerékpáros út: a hiányzó szakasz kijelölésével kapcsolat létesül a már meglévő hálózattal.
Zöld: A felszabaduló területen minőségi zöldfelület is létrehozható.
Baleset-megelőzés: kevésbé ösztönzi a gyorshajtást, előzgetést. A javaslat az autós forgalmat nem lassítja, mivel jelenleg is 50km/h-s sebességhatár van érvényben, így a kapaszkodó sávra nincs valós szükség.
Helyszín
Kapy u. 29a-59 (Nagybányai út és Törökvész út közöti szakasz)