Leírás
Füves-fás részek kialakítása az önkormányzati fenntartású gyermekintézmények udvarán a gyermekek mikrobiomjának és ezáltal immunrendszerének támogatása érdekében. Az ötlet része legyen a pedagógusok és szülők szemléletformálása is.
Miért jó, ha megvalósul az ötleted?
Finn óvodákban kimutatták, hogy az erdei talajjal való minél több érintkezés támogatóan hat az idegrendszerre (már egy hónap után változás tapasztalható).
Manapság nagy az igény az erdei gyermekfoglalkozásokra, ezeket be lehetne emelni a városi környezetbe. Az óvodákban, játszótereken az udvarok lebetonozása és a műanyag borítások kialakítása a divat, ez nem jó irány a klímavédelem szempontjából sem. A különböző, természetes textúrák között való játék a kisgyermekek taktilis érzékelését (a bőrfelületünkkel történő ingerfelvételt és ismeretszerzést) is fejleszti, emellett enyhíti a manapság gyakori szenzoros feldolgozási problémákat.
Természetes udvarborításokra van szükség és őshonos, immunrendszert támogató fajok ültetésére.
Mivel sok szülő és pedagógus ódzkodik attól, hogy sáros lesz a gyermek, ezért szükség van a szemléletformálásra és adott esetben olyan helyiségek kialakítására az óvodákban, ahol van lehetőség kirakni száradni a sáros gyerekruhákat.