Leírás
Digitális gyerekvédelmi kiadvány- komplex tudásanyag átadása egy kiadványban a fővárosi, bölcsődei, kisgyermekes szülőknek a Hintalovon Gyermekjogi Alapítvány segítségével.
Tartalma:
- 0-3 éves korosztály idegrendszeri fejlődése,
- fejlődés pszichológiájának összefüggései,
- rövid kontra hosszútávú hatások összehasonlítása,
- mi kell ahhoz, hogy digitálisan is tudatos szülők legyünk,
- a posztolás veszélyei,
- a példamutatás fontossága,
- a napi szokások hosszútávú hatásai,
- mi a baj a kisgyerekkori túlzott képernyőzéssel.
Konkrét ötleteket, javaslatokat adnának a HIntalovon Alapítvány szakemberei arra, hogy hogyan lehet a hétköznapokban kikerülni, vagy helyettesíteni az okoseszközök használatát a kisgyerekekkel. Fontos a korai prevenció, hogy a szülők tudatosan kezeljék a digitális eszközöket a gyerekek környezetében és nevelésében. Ez tartalmazhatna ajánlásokat és digitális gyerekvédelem legfontosabb alapköveit már egészen újszülöttkortól.
Miért jó, ha megvalósul az ötleted?
Az online tudatosság velünk, felnőttekkel kezdődik.
A várandóssággal, szülőséggel kapcsolatban ma már nagyon sok információ áll rendelkezésre. Okoseszközökkel a kezünkben sok minden könnyebbé, ugyanakkor sok minden nehezebbé is vált, mint akár tizenöt évvel ezelőtt. Az mindenképp fejtörést okoz a mai szülőknek, hogyan legyenek jó digitális szülők, hiszen nincsenek jó mintáik erre. Sok szülő azt gondolja, hogy akkor kell csak azzal foglalkoznia, mit jelent a gyerekek online biztonsága, amikor a gyerek elkezd önállóan digitális eszközöket használni. Ez azonban nincs így.
A készülő kiadvány felhívná a figyelmet a digitális és online biztonságra már egészen pici kortól kezdve. Ehhez adnának néhány szempontot, elgondolkodtató kérdést, illetve tanácsokat, ötleteket a Hintalovon Gyermekjogi Alapítvány szakemberei, amiből a szülők meríthetnek.