Leírás
Az információs technológiák rohamos fejlődése miatt a hivataloknak is lépést kell tartaniuk a változásokkal.
Az AI és az IT területén napról napra új megoldások jelennek meg, amelyek jelentősen hatékonyabbá és eredményesebbé tehetik a munkát, sajnos ahogy nézem, nem igazán van IT szakember a képviselő testületben sem.
Legyen minden közösségi költségvetési ötlet validálva IT szakemberekkel is, nagyobb beruházások esetén kötelező legyen IT jóváhagyás is, nem csak pénzügyi.
Miért jó, ha megvalósul az ötleted?
Miért van szükség külső szakértőkre?
Szaktudás és tapasztalat, a szakértők rendelkeznek olyan speciális tudással és tapasztalattal, amelyekkel a hivatal saját munkatársai nem feltétlenül rendelkeznek.
Ez különösen igaz az új technológiák, például a mesterséges intelligencia vagy a nagy adatmennyiségek kezelésének területén.
A külső szakértők objektívebb szemlélettel közelítik meg a problémákat, és képesek olyan megoldásokat javasolni, amelyeket a belső munkatársak esetleg nem látnak.
A külső IT szakértők igény szerint bevonhatók projektekbe, így a hivatalnak nem kell állandóan alkalmaznia nagy létszámú IT személyzetet.
Sok esetben költséghatékonyabb lehet külső szakértőt bérelni, mint saját IT csapatot fenntartani.
Bizonyos projektekhez vagy feladatokhoz olyan speciális szaktudásra van szükség, amelyet a hivatal saját munkatársai nem rendelkeznek.
A közösségi költségvetésen is legyen átlátható és nyomonkövethető, hogy IT oldalról ki hagyta jóva.