Csúszásmentesítés a forgalmas budapesti gyalogátkelőhelyeken

Leírás

Javaslom, hogy Budapest legforgalmasabb és legszélesebb gyalogátkelőhelyeinek felületét lássuk el csúszásmentes bevonattal. Ez különösen indokolt a város frekventált csomópontjaiban, ahol a gyalogosforgalom kiemelkedően magas. Például: - Blaha Lujza tér: A Rákóczi út és a Nagykörút kereszteződése, ahol jelentős a gyalogosforgalom. - Nyugati tér: A Váci út és a Bajcsy-Zsilinszky út találkozásánál, ahol szintén nagy a gyalogosforgalom. - Astoria csomópont: A Károly körút és a Múzeum körút találkozásánál, ahol jelentős a gyalogosforgalom. - Móricz Zsigmond körtér: A Bartók Béla út és a Villányi út kereszteződése, amely szintén nagy gyalogosforgalmat bonyolít.

Miért jó, ha megvalósul az ötleted?

- Gyalogosbiztonság növelése: A csúszásmentes felületek csökkentik a megcsúszás és elesés kockázatát, különösen nedves vagy jeges időben, ami különösen fontos az idősek, mozgásukban korlátozottak és kisgyermekesek számára. - Közlekedésbiztonság javítása: A járművezetők számára is előnyös, mivel a jobb tapadás segíti a féktávolság csökkentését a gyalogátkelőhelyek előtt, ami különösen fontos vészfékezéskor. - Láthatóság fokozása: A csúszásmentes bevonatok gyakran kontrasztos színűek, növelve a zebrák észlelhetőségét rossz látási viszonyok között vagy éjszaka, elősegítve a járművezetők időben történő reakcióját. - Hosszabb élettartam: A tartós bevonatok ellenállóbbak a kopással és az időjárás viszontagságaival szemben, ami hosszú távon költséghatékony megoldást jelent a város számára. - Környezeti előnyök: A jobb tapadás révén csökkenhet a hirtelen fékezések száma, mérsékelve a gumiabroncsok kopását, ezáltal csökkentve a környezetbe jutó mikrorészecskék mennyiségét.

Hivatal visszajelzése

Az ötlet a lakossági támogatási szakaszban nem jutott tovább a 300 szakmai értékelésre kerülő javaslat közé. Támogatók száma: 238
Sorszám
2964
Kategória
Helyi - nagy ötlet
Időszak
2024/2025
Állapot
Nem kapott elegendő lakossági támogatást
Beküldés
Tóth Alex, 2025.01.24.
Oszd meg másokkal is!