Leírás
Budapest Főváros Hírlevele és a kerületi nyomtatott lapok jelentessenek meg közös elvek alapján, de az egyes kerületekre specifikált leírásokat arról, mi történik a pl. XIII-ik kerületben begyújtött szelektív hulladékkal, hová viszik, mi lesz vele, hogyan dolgozzák fel.
Azt pedig központilag kellene pontosítani, mikor járunk el helyesen a szelektív gyűjtés során:
- naponta haza rendelt ebéd műanyag doboza hidegen kiöblítve segíti természet védelmét, vagy káros a bennmaradó zsír miatt?
- fontos-e, hogy mi szedjük szét az alufólia-tetőt és a műanyag-dobozt, vagy azt úgyis megoldja az üzem?
- ha hideg vízzel kimosom a csokipudingos dobozt, segítem a természetet, vagy károsítom, mert a víz megtakarítása fontosabb, mint a műanyag megtisztítása?
- kinek a feladata lenne elérni, hogy pl. egy fogkrémes tubuson fell kelljen tüntetni a gyártónak/kereskedőnek, a műanyag szelektív gyűjtőbe dobandó-e, ha teljesen kinyomtuk?
Miért jó, ha megvalósul az ötleted?
Ha diplomás és világlátott emberként úgy érzem, naponta tanácstalan vagyok, mikor járok el helyesen, valószínűleg más sem lehet sokkal biytosabb a dolgában.
A szelektíven begyűjtött hulladékról pedig mindenki hallott más konteókat: "ugyanabba a tartályba borítják az egészet", "nem tudják feldolgozni, megy a szemétlerakóba a háztartási hulladékkal együtt", stb. Éppen azt kellene megmutatni, mi történik az olvasó SAJÁT hulladékával, a csepelit nem fogja érdekelni Békásmegyer helyzete.
Növelhető az elkötelezettség, tisztábbá tehető a szelektált hulladék, mindez költségmentesen, a lapok újságírói számára ez rutinfeladatról van szó.